Ipoteze
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Caragiale
Consider... EmptySam Ian 10, 2015 8:34 pm Scris de Horia

» Enigmele Bucurestiului
Consider... EmptyJoi Noi 07, 2013 4:29 pm Scris de Horia

» fara variante multiple
Consider... EmptyMier Noi 06, 2013 8:24 pm Scris de Horia

» Miscarea Moderata
Consider... EmptyMier Noi 06, 2013 8:22 pm Scris de Horia

» cum te poti debloca energetic
Consider... EmptyMier Ian 30, 2013 11:28 am Scris de Horia

» Texte apocrife
Consider... EmptyJoi Dec 06, 2012 10:31 pm Scris de Horia

» DIONISIE EXIGUUS
Consider... EmptyDum Noi 11, 2012 3:39 pm Scris de Horia

» Cerbobil vs Fukushima
Consider... EmptyJoi Noi 08, 2012 10:41 pm Scris de Horia

» filme youtube
Consider... EmptyJoi Noi 08, 2012 12:04 pm Scris de Horia

In loc de regulamente...

Lun Iul 21, 2008 12:42 am Scris de Horia

In loc de regulamente lungi si plicistioare pe care nu le citeste nimeni spun doar atit :
Vor fi sterse mesajele care nu respecta urmatoarele principii elementare:

-bunavointa
-bunacredinta
-buna-cuviinta
-bun-simt

In ciuda faptului ca forumul nu e vizitat …

Comentarii: 0

Bun venit !

Lun Iul 21, 2008 1:08 pm Scris de Horia

Scopul acestui forum este de a va oferi un loc de dialog civilizat.
Un loc unde discutiile sa decurga firesc, relaxat, fara incrincenari si contradictii stupide.
Am ales numele de ipoteze in ideea de a cunoaste cit mai multe puncte de vedere la intrebarile …

Comentarii: 0

Bine de stiut !

Dum Iul 27, 2008 12:11 am Scris de Horia

Acest forum fiind gratis asa cum se vede si din adresa, e bine stiut inca de la inceput ca :

- desi acum pe pagina nu apar reclame ele pot sa apara oricind iar continul lor nu depinde de mine
- forumul poate fi inaccesibil uneori din motive tehnice ... nu …

Comentarii: 0

Probleme de inregistrare ?

Joi Dec 16, 2010 12:05 pm Scris de Horia

Daca aveti probleme la inscrierea pe forum, e bine de stiut ca Yahoo mail duce mesajul in zona de spam, cautati acolo,
Daca nu merge nici asa lasati-mi un mesaj la hgrancea@gmail.com
Nu garantez ca raspund imediat, dar in citeva zile se rezolva Smile

Comentarii: 0

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 19, Vin Mar 29, 2024 3:55 am
Statistici
Avem 44 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: flames

Membrii nostri au postat un numar de 986 mesaje în 240 subiecte

Consider...

5 participan?i

In jos

Consider... Empty Consider...

Mesaj Scris de Horia Mar Iul 22, 2008 5:59 pm

Consider util sa cunoastem cit mai multe ipoteze despre acele aspecte ale cunoasterii pentru care nu avem inca un raspuns clar.... cum ar fi cine sintem si de unde venim ? ne satisfac ipotezele oficial acceptate in acest moment cu privire la asta ? Exista suflet ? si daca da este etern sau nu ?

As vrea sa precizez de la inceput ca nu as vrea sa se ajunga la solicitarea de surse si dovezi care sa sustina cele afirmate, aici mai importante sint ideile in sine si nu sursa lor. Daca cineva doreste sa caute detalii si dovezi despre ceva prezentat pe forum o poate face si singur.
Horia
Horia
Admin

Mesaje : 622
Data de inscriere : 20/07/2008

https://ipoteze.forumgratuit.ro

Sus In jos

Consider... Empty o părere personală

Mesaj Scris de abbilbal Sam Iul 26, 2008 8:16 am

Păi, în cazul de față, cred că cel mai bun lucru este ca fiecare să spună ce are în capul lui, nu ce a citit pe undeva, iar dacă cineva are o nedumerire despre ce a citit pe undeva, să exprime nedumerirea sub formă de întrebare și atunci cu siguranță nu va mai fi nevoie de precizarea sursei de proveniență a ideii.
abbilbal
abbilbal
Membru

Mesaje : 57
Data de inscriere : 26/07/2008

Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de Vizitato Sam Iul 26, 2008 11:18 pm

sincer m-am intrebat de multe ori cine suntem noi oamenii, cine ne ghideaza ? am incercat sa-mi inchipui omenirea ca o functie cu mai multe variabile iar varibilele suntem noi oamneii, asta inseamna ca ca fiecare om conteaza in acest big game. o idee............

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Consider... Empty eu cred

Mesaj Scris de corina Dum Iul 27, 2008 10:52 am

buna , la toata lumea eu cred ca exista o asa zisa viata sau o forma de existenta dupa moarte,altfel nu am mai primi tot felul de mesaje si de la cei plecati de langa noi si sub alte forme.cred in ingerii pazitori care ii are fiecare si mai cred ca toti avem un scop pe pamnatul acesta dar trebuie sa-l descoperim singuri.Poate singurul sentiment care-ti spune daca ti-ai descoperit menirea - sau nu - pe acest pamant e felul in care te simti la un moment dat al vietii.Unii se simt pierduti fara nici un reper inutili si atunci in loc sa-si caute adevaratul rost clacheaza si fac tot felul de prostii altii o cauta si o gasesc,pentru ca mai cred ca Dumnezeu ne da dar nu ne baga in traista,asta mai trebuie s-o fecem noi.Mai cred ca daca-i ceri ajutorul acestei puteri divine nemaipomenite si pline de iubire te va ajuta.Mie personal nu-mi trebuie un semn divin sa coboare din cer stiu sigur cand e vb de minuni langa mn sunt la tot pasul si-ntr-un simplu sfat care ti-l da cineva sau ajutor.Si in simplu fapt ca am gasit acest site in care pot vb despre orice si cu oricine pana acm sunt numai oameni in a caror prezenta ma simt onorata sa fiu.Ii multumesc lui Dumnezeu pentru tot ajutorul sub toate formele si voua ca pot discuta,e si asta o forma de ajutor. sunny sunny flower flower
corina
corina
Membru

Mesaje : 58
Data de inscriere : 25/07/2008

Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de corina Dum Iul 27, 2008 11:00 am

ce parere aveti despre efectul de piramida?
L-am incercat impreuna cu fetita mea.Facand niste sedinte de bioenergie si am simtit o schimbare dar de durata mica.Apoi uramand niste cursuri in acest domeniu am aflat ca piarmida doar echlibreaza energiile nu vindeca bolile deci daca am incetat sa mai satu in ea de cateva saptamani durerile au aparut.Ea te ajuta sa te echlibrezi bioenergetic,te intareste dar nu vindeca cauza asta se vindeca prin alte metode
corina
corina
Membru

Mesaje : 58
Data de inscriere : 25/07/2008

Sus In jos

Consider... Empty raspuns

Mesaj Scris de Vizitato Dum Iul 27, 2008 11:25 am

corina te poti duce aici:
http://www.epiramida.go.ro/

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de zaraza26 Lun Iul 28, 2008 9:39 am

Horia a scris:Consider util sa cunoastem cit mai multe ipoteze despre acele aspecte ale cunoasterii pentru care nu avem inca un raspuns clar.... cum ar fi cine sintem si de unde venim ? ne satisfac ipotezele oficial acceptate in acest moment cu privire la asta ? Exista suflet ? si daca da este etern sau nu ?

As vrea sa precizez de la inceput ca nu as vrea sa se ajunga la solicitarea de surse si dovezi care sa sustina cele afirmate, aici mai importante sint ideile in sine si nu sursa lor. Daca cineva doreste sa caute detalii si dovezi despre ceva prezentat pe forum o poate face si singur.

Nu pot decat sa va spun ce gandesc in momentul asta. Dupa ce mai acumulez informatie, dupa ce fac niste conexiuni, parerea mea se poate schimba.
Cred in puterea psihicului. Asta zic eu ca sta la baza religiilor, o atentionare asupra acestei puteri din partea celor care au fost convinsi de importanta acestei afirmatii.
Astfel ca fiecare are lumea lui, data de convingerile sale personale. In masura in care avem aceleasi convingeri (solidul inseamna ceva tare, cu forma proprie, lichidele curg...), avem si o realitate comuna.
In momentul in care materia se organizeaza superior, ea capata noi proprietati, noi insusiri. Capacitatea de a crea, de a avea o parere asupra lumii, e caracteristic oamenilor, care sunt o forma superioara de organizare a materiei. Formele de energie devin din ce in ce mai subtile, mai greu de detectat cu aparate. Evident ma situez pe pozitii precare, nu pot sa avansez cu aceste afirmatii, am nevoie de impresiile altor minti deschise si de progresul stiintei. Tot ceea ce zic e numai in stadiul de...ipoteza! Smile
zaraza26
zaraza26
Membru

Mesaje : 27
Data de inscriere : 22/07/2008

Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de Horia Lun Iul 28, 2008 4:14 pm

corina a scris:ce parere aveti despre efectul de piramida?
L-am incercat impreuna cu fetita mea.Facand niste sedinte de bioenergie si am simtit o schimbare dar de durata mica.Apoi uramand niste cursuri in acest domeniu am aflat ca piarmida doar echlibreaza energiile nu vindeca bolile deci daca am incetat sa mai satu in ea de cateva saptamani durerile au aparut.Ea te ajuta sa te echlibrezi bioenergetic,te intareste dar nu vindeca cauza asta se vindeca prin alte metode

Armai fi ceva de adaugat cu privire la efectul de piramida,
-exactitatea unghiurilor este cea mai importanta
o mica abatere poate schimba efectele din pozitive in negative
- in rest ai dreptate cu privire la echilibrare.
Horia
Horia
Admin

Mesaje : 622
Data de inscriere : 20/07/2008

https://ipoteze.forumgratuit.ro

Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de Horia Lun Iul 28, 2008 4:16 pm

zaraza26 a scris:
Nu pot decat sa va spun ce gandesc in momentul asta. Dupa ce mai acumulez informatie, dupa ce fac niste conexiuni, parerea mea se poate schimba.
Cred in puterea psihicului....

Ma bucur ca ai o minte deschisa si receptiva la nou ! ti-as dori sa nu te schimbi prea curind ...
Horia
Horia
Admin

Mesaje : 622
Data de inscriere : 20/07/2008

https://ipoteze.forumgratuit.ro

Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de corina Lun Iul 28, 2008 6:42 pm

multuemsc frumos pentru adresa am sa-ncerc sa-mi fac una am vb azi si cu d-na bioenergoterapeuta si mi-a mai dat si dansa cateva sfaturi
corina
corina
Membru

Mesaje : 58
Data de inscriere : 25/07/2008

Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de abba Lun Iul 28, 2008 7:35 pm

corina a scris:multuemsc frumos pentru adresa am sa-ncerc sa-mi fac una am vb azi si cu d-na bioenergoterapeuta si mi-a mai dat si dansa cateva sfaturi

Eu am bioenergoterapeutul meu personal acasa:
http://shop.estudio.ro/elf.html

abba
Membru

Mesaje : 41
Data de inscriere : 26/07/2008

Sus In jos

Consider... Empty Re: Consider...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum