Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Septembrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Caragiale
Sam Ian 10, 2015 8:34 pm Scris de Horia

» Enigmele Bucurestiului
Joi Noi 07, 2013 4:29 pm Scris de Horia

» fara variante multiple
Mier Noi 06, 2013 8:24 pm Scris de Horia

» Miscarea Moderata
Mier Noi 06, 2013 8:22 pm Scris de Horia

» cum te poti debloca energetic
Mier Ian 30, 2013 11:28 am Scris de Horia

» Texte apocrife
Joi Dec 06, 2012 10:31 pm Scris de Horia

» DIONISIE EXIGUUS
Dum Noi 11, 2012 3:39 pm Scris de Horia

» Cerbobil vs Fukushima
Joi Noi 08, 2012 10:41 pm Scris de Horia

» filme youtube
Joi Noi 08, 2012 12:04 pm Scris de Horia

In loc de regulamente...

Lun Iul 21, 2008 12:42 am Scris de Horia

In loc de regulamente lungi si plicistioare pe care nu le citeste nimeni spun doar atit :
Vor fi sterse mesajele care nu respecta urmatoarele principii elementare:

-bunavointa
-bunacredinta
-buna-cuviinta
-bun-simt

In ciuda faptului ca forumul nu e vizitat …

Comentarii: 0

Bun venit !

Lun Iul 21, 2008 1:08 pm Scris de Horia

Scopul acestui forum este de a va oferi un loc de dialog civilizat.
Un loc unde discutiile sa decurga firesc, relaxat, fara incrincenari si contradictii stupide.
Am ales numele de ipoteze in ideea de a cunoaste cit mai multe puncte de vedere la intrebarile …

Bine de stiut !

Dum Iul 27, 2008 12:11 am Scris de Horia

Acest forum fiind gratis asa cum se vede si din adresa, e bine stiut inca de la inceput ca :

- desi acum pe pagina nu apar reclame ele pot sa apara oricind iar continul lor nu depinde de mine
- forumul poate fi inaccesibil uneori din motive tehnice ... nu …

Probleme de inregistrare ?

Joi Dec 16, 2010 12:05 pm Scris de Horia

Daca aveti probleme la inscrierea pe forum, e bine de stiut ca Yahoo mail duce mesajul in zona de spam, cautati acolo,
Daca nu merge nici asa lasati-mi un mesaj la hgrancea@gmail.com
Nu garantez ca raspund imediat, dar in citeva zile se rezolva Smile

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator :: 1 Motor de cautare

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 13, Mar Ian 04, 2011 10:22 pm
Statistici
Avem 44 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: flames

Membrii nostri au postat un numar de 986 mesaje în 240 subiecte

un om cult...

In jos

un om cult...

Mesaj Scris de Horia la data de Dum Iul 27, 2008 10:05 pm

un om cult se cunoaste dupa raspunsuri...
un om inteligent ... dupa intrebari ...

Admin

Data de inscriere : 20/07/2008

Vezi profilul utilizatorului http://ipoteze.forumgratuit.ro

Sus In jos

cult si inteligent

Mesaj Scris de Gabi la data de Mar Iul 29, 2008 10:49 am

S-ar putea comenta ca cele 2 calitati se pot exclude, si anume cine este cult poate sa nu fie inteligent, iar cel inteligent sa nu fie cult, dar prin raspunsurile pe care le primeste de la un om cult sa se poate cultiva, la randul sau.
Poti sa ai o inteligenta nativa, pe care sa nu o folosesti pentru a te cultiva.
Poate ma insel, dar acest lucru mi-a venit in minte citind cugetarea ta.
Gabi
Membru

Data de inscriere : 23/07/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

ok

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 29, 2008 6:29 pm

e perfect logic ce ai spus tu,dar horia dorea sa spuna altceva aici .oricum a mai postat ceva la cugetari.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

ding

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 29, 2008 9:40 pm

da dar un om inteligent se mai cunoaste si prin raspunsuri.ca dak tot intrebi asa de nebun tre sa fie unu care sa-ti raspunda.un om cult nu inseamna neaprat un om i nteligent ,ci un om citit,el poate fi o biblioteca ambulanta de cele ma inulte ori ,dar asocierea cultura -inteligenta asta da.de ex .oricum dak esti f inteligent ajungi sa-ti pui intrebarile si tot tu sa-ti dai raspunsurile.un mare om a spus:"Un om cult inseamna o minte deschisa catre bunatate si frumusete” (Nicolae Iorga).o astefel de minte poa fi si a unui om inteligent,dar bineteles ca nu o implica neaparat.dar totusi ce e un om cult?dupa mine e e un om deschis la minte, capabil sa inteleaga marea diversitate a culturilor existente,un om care vorbeste una sau mai multe limbi straine.deci exista toate premisele ca un om cult sa fie si un om inteligent ,dar un om inteligent s-ar putea sa nu fie cult intodeauna .acum finalu un om cult stie sa dea raspunsurile tocami pt ca are un bagaj mare de cunostiinte ,iar un om inteligent stie sa puna intrebarle ,pt ca neavand acest bagaj el nu poate decat facand niste conexiuni ,dar nu are cuvintel necesare sa imbarace ceea ce gandeste ,el is da seama ca ceva nu e logic sau e logic si atunci pune sau isi pune intrebarea respectiva ,in speranta ca cineva i va explica de ce .si comparatia mai tare e ca omu inteligent e ca sql ,iar omu cult o baza de date.cu cat sql e ma istet gandit cu atat baza de date ne va transmite informatitle mai exacte.de ex sa zicem ca avem o baza de date cu nume ,salari isi luna .cum as putea interoga baza de date sa aflu salariul unui om la o anumita luna?un novice da un select *from tabela mea si afla otate inregistrile si dupa aia mai sta o ora sa gaseasca in ele lucru care il interesa .un om inteligent scrie select *from tabela mea where nume =x and luna=y si afla din prima datele care il intereseaza .deci om inteligent stie sa puna intrebarea astfel incat sa mearga direct la tinta. Wink

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

SQL

Mesaj Scris de Gabi la data de Mier Iul 30, 2008 2:42 pm

Asocierea SQL Baze de date este foarte ingenioasa si adevarata, cam tot asa faci si cautarea pe google, mai ales cand ti se spune sa cauti ceva si se dau doar niste date vagi si tb. sa iti bati capul sa scoti tu mai departe si restul intrebarii.
Gabi
Membru

Data de inscriere : 23/07/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: un om cult...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum